24-03-2019

Zainwestowali w Świdniku – Hotel Avion

Hotel_Avion
 Do druku

Jesteśmy podróżnikami. Wyjeżdżamy, aby zobaczyć nowe miejsca, załatwić różne sprawy, odwiedzić przyjaciół. Zatrzymujemy się wówczas w pensjonatach, hostelach czy hotelach, które na krótki czas zastępują nam dom. Każdy z nich ma w sobie ślady historii, które warto odkryć. Tak jest też w przypadku Hotelu Avion, o którym opowiada jego manager, Anna Dmowska.

- Budynek, w którym mieści się hotel ma bogatą historię…

- Przez wiele lat działał tu oddział dziecięcy szpitala oraz Hotel Zawisza, którego właścicielem było PZL Świdnik. Budynek, podobnie jak dziś, był podzielony na część hotelową, z której korzystali przyjezdni oraz mieszkalną, przeznaczoną dla pracowników zakładu. Obecnie ze stancji korzystają młode osoby, które dopiero wchodzą w dorosłe życie. To dla nich dobre miejsce na start, bo mieszkania nie są duże. Nie brak też starszych lokatorów, którzy żyją tu od wielu lat. W 2011 roku zakład sprzedał Hotel Zawisza, a na jego miejscu powstał Hotel Avion.

- Na ścianach wyeksponowane są zdjęcia pokazujące Świdnik z dawnych lat. Jak na taki wystrój reagują goście?

- Fotografie pozyskaliśmy dzięki uprzejmości Piotra Jankowskiego z Urzędu Miasta. Część z nich pochodzi także z naszych prywatnych zbiorów. W pokoju, mieszczącym się przy recepcji, można, na przykład, zobaczyć zdjęcia moich rodziców, właścicieli hotelu. Fotografie są elementem wystroju pokoi oraz korytarza. Goście są ciekawi tego, co przedstawiają, często o to pytają. Wprowadzając do wystroju archiwalne zdjęcia miasta, chcieliśmy zaakcentować jego tradycje, zwłaszcza lotnicze, które odzwierciedla także nasza nazwa.

- Hotelarstwo to branża dla…?

- Osób lubiących kontakt z ludźmi, które są w stanie poświęcić dużo czasu i energii tej bardzo wymagającej pracy. Trzeba dbać o każdego gościa i spełniać jego oczekiwania. Przyjeżdżają o różnych porach, z dziećmi, psami albo kotami. Praca w hotelu to też okazja do spotkania z obcokrajowcami, nie można więc zaniedbywać nauki języków obcych. Ich znajomość daje pewność siebie w kontaktach z klientami oraz podnosi poziom świadczonych usług. Goście doceniają fakt, że są obsługiwani przez kogoś, kto mówi w ich języku.

- Jest Pani managerem hotelu. Na czym polega ta praca?

- Hotel Avion nie jest budynkiem wolnostojącym, dlatego moje obowiązki znacznie różnią się od tych, które wykonuje osoba na takim stanowisku w tradycyjnym hotelu. Jesteśmy we wspólnocie mieszkaniowej oraz w zarządzie budynku. Zajmuję się więc nie tylko prowadzeniem hotelu i dbaniem o naszych gości, ale także sprawami wykraczającymi poza jego działalność. Ze wspólnotą mieszkaniową pilnujemy inwestycji dotyczących pomalowania elewacji oraz dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Priorytetem jest obecnie budowa windy, która zakończy się już w tym miesiącu.

- Świdnik nie jest miastem turystycznym, mimo to nie narzekacie na brak zainteresowania.

- Bliskość Lublina i drogi krajowej S17 przyciąga do nas turystów, którzy przyjeżdżają, by zwiedzić stolicę województwa, Kazimierz Dolny czy Zamość. Dla grup zorganizowanych, liczących 10 osób i więcej, mamy przygotowaną atrakcyjną ofertę. Z usług hotelu chętnie korzystają też mieszkańcy Świdnika, którzy przy okazji dużych, rodzinnych uroczystości potrzebują pokoi dla swoich gości. Jednak naszymi głównymi klientami są przedsiębiorcy, przyjeżdżający na jedną lub dwie noce oraz klienci szukający kwater dla swoich pracowników na dłuższy czas, w związku z prowadzonymi inwestycjami. Z hotelu korzystają też przedstawiciele handlowi, którym oferujemy 10% rabatu.

- Jakimi pokojami dysponujecie? Czy można w nich trzymać zwierzęta?

- Proponujemy tak zwane pokoje standard, gdzie goście mają dostęp do telewizji kablowej i bezprzewodowego internetu, apartamenty oraz pokoje w standardzie turystycznym. Ceny oscylują między 41 zł a 200 zł. Zdjęcia pokoi można zobaczyć na naszej stronie internetowej www. avionhotel.pl, gdzie można także dokonać rezerwacji. Jest także możliwość zamówienia śniadania albo skorzystania z kuchni. Goście, którzy lubią czytać mogą skorzystać z naszej biblioteczki, gdzie znajdują się książki historyczne, podróżnicze, powieści oraz lokalna prasa. Hotel jest przyjazny dla zwierząt, dlatego jesteśmy otwarci na ludzi podróżujących z pupilami. Jedynym wymogiem jest to, żeby zwierzaki posiadały kojce bądź legowiska do spania. Jesteśmy również partnerami programu Mieszkam w Świdniku – Kupuję w Świdniku, który upoważnia świdniczan do skorzystania z 10% zniżki. Wystarczy być posiadaczem Miejskiej Karty Rabatowej.

Źródło: swidnik.pl