24-03-2019

Udany rok 2015 dla Portu Lotniczego Lublin

Udane 12 miesiecy portu lotniczego swidnik
 Do druku

Ponad 100-procentowy wzrost liczby pasażerów, w porównaniu do poprzedniego roku, odnotował w grudniu Port Lotniczy Lublin. Wzrosła także ilość wykonanych operacji lotniczych.

Na stronie PLL ukazały się statystyki dotyczące ruchu pasażerskiego. Dzięki nim możemy podsumować działalność świdnickiego lotniska w ubiegłym roku. W sumie, w porcie obsłużono 265803 podróżnych i wykonano 3732 operacje lotnicze. Udało się nie tylko przekroczyć zakładaną liczbę 200 tys. pasażerów, ale także zanotować nowy rekord.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju, będącego wynikiem dobrego odbioru naszej oferty przez podróżnych - mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin. - To był rok wielu rekordów lotniska. Najważniejszym z nich jest wzrost dynamiki liczby obsłużonych pasażerów, aż o 43 procent więcej osób niż w poprzednich dwunastu miesiącach.

Przełomowym wydarzeniem było uruchomienie w Świdniku bazy operacyjnej linii Wizz Air. - Spowoduje to kolejny, skokowy wzrost liczby pasażerów. Przewidujemy ruch na poziomie od 410 do 440 tys. osób - mówił podczas grudniowej konferencji Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy PLL.

Perspektywa przekroczenia pół miliona podróżnych spowodowała rozpoczęcie działań związanych z rozbudową terminalu. Nowy budynek, o powierzchni 1,5 tys. mkw., powstanie na wschód od istniejących obiektów. Jego budowa będzie kosztowała około 5 mln zł, a otwarcie planowane jest na rok 2017. Natomiast od marca z Portu Lotniczego Lublin polecimy do holenderskiego Eindhoven. Połączenie obsługiwane będzie dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Ceny biletów zaczynają się od 39 zł i są już dostępne w sprzedaży.

Źródło: swidnik.pl, fot. Krzysztof Wiśniewski