24-03-2019

Świdnik ze statuetką Laureata Business Excellence

gala_2016
 Do druku

Po raz jedenasty, Lubelski Klub Biznesu wyróżnił najlepsze firmy i samorządy w regionie. Świdnik kilkukrotnie był już nagradzany przez kapitułę konkursu Business Excellence. W roku 2014 otrzymał tytuł Gminy Innowacyjnej, a w ubiegłym roku Gminy Przyjaznej Inwestorom.

Podczas czwartkowej gali statuetkę Laureata Programu Promocji Gmin Business Excellence 2016, z rąk Agnieszki Gąsior-Mazur, prezes Lubelskiego Klubu Biznesu, odebrał Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

- Tytuł laureata jest najwyższym, możliwym do osiągnięcia, wśród miast powyżej 30 tys. mieszkańców. Pierwsze miejsce wśród kilkunastu samorządów, zakwalifikowanych do ostatniego etapu, jest dla nas szczególnym wyróżnieniem. Utwierdza nas w przekonaniu, że wybraliśmy prawidłowy kierunek rozwoju, który bez wątpienia zamierzamy kontynuować. Rozwój gospodarczy, zauważony przez kapitułę, to nie tylko wsparcie funkcjonujących w Świdniku przedsiębiorstw, ale również, m.in. utworzenie 120 hektarowej Strefy Aktywności Gospodarczej przy Porcie Lotniczym, gdzie już niebawem powstaną nowe miejsca pracy - mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Wśród najlepszych firm na Lubelszczyźnie kapituła doceniła dwa świdnickie przedsiębiorstwa: PZL-Świdnik oraz Adampolnet, dostarczający na co dzień łącza internetowe oraz innowacyjne rozwiązania systemów lokalizacyjnych.

- Serdecznie gratuluję wyróżnionym, życząc dalszego rozwoju. Dodatkowo przypomnę, że przedstawiciele nagrodzonych firm są członkami Świdnickiej Rady Przedsiębiorców - dodaje W. Jakson.

Ideą programu jest wskazanie, nagrodzenie i promocja najlepszych samorządów województwa lubelskiego za inicjatywę i przedsiębiorczość, ale również za rozwój i wsparcie biznesu na ich terenie. Kapituła konkursu podczas weryfikacji ocenia politykę inwestycyjną, promocję i zarządzanie, politykę społeczną i ochronę środowiska, infrastrukturę techniczną i okołobiznesową oraz wskaźniki ekonomiczno - społeczne.

- Do tytułu Laureata „Business Excellence” nominowane są samorządy, które wyróżniają się wyjątkowym podejściem do przedsiębiorczości. Współpracujemy z lokalnym biznesem na co dzień, chociażby poprzez realizację Miejskiego Programu Lojalnościowego – Mieszkam w Świdniku - Kupuję w Świdniku, który w ostatnim czasie zyskuje szczególne zainteresowanie zarówno ze strony mieszkańców, jak i przedsiębiorców. W ten sposób tworzymy więzi, a jednocześnie przypominamy o patriotyzmie zakupowym - mówi Bartłomiej Pejo, p.o. naczelnika wydziału rozwoju miasta.

Źródło: swidnik.pl