PZL Świdnik

PZL-Świdnik graniczy z SAG od strony wschodniej, dojazd drogą wojewódzką nr 822. Spółka w 2010 roku została kupiona przez włoskoangielskiego potentata na rynku śmigłowcowym, koncern AgustaWestland. PZL-Świdnik jest jednym z największych pracodawców w polskim sektorze lotniczym i w województwie lubelskim. Łańcuch dostawców świdnickiego przedsiębiorstwa obejmuje 900 polskich firm, prowadzących działalność w całym kraju.

  • 65-letnie doświadczenie w branży. Jedyny polski wytwórca OEM (producent całkowitego wyrobu), mający uprawnienia do projektowania, badań i rozwoju, integracji systemów, produkcji, realizacji wsparcia i szkoleń oraz modernizacji śmigłowców.
  • Dzięki PZL-Świdnik Polska jest jednym z siedmiu krajów na świecie, które mogą pochwalić się zdolnością do samodzielnego projektowania, produkowania, rozwijania i serwisowania śmigłowców.
  • Świdnicka spółka, będąca częścią koncernu AgustaWestland, zatrudnia prawie 3500 pracowników, w tym niemal 630 inżynierów.
  • Spółka PZL-Świdnik wyprodukowała i dostarczyła ponad 7400 śmigłowców do klientów z ponad 40 krajów na całym świecie.
  • Spółka jest kluczowym partnerem polskiego MON – prawie 160 śmigłowców produkcji PZL-Świdnik jest w służbie polskich Sił Zbrojnych. Prawie 80 proc. śmigłowców, dostarczonych polskim Siłom Zbrojnym w ostatnich 10 latach, to maszyny wyprodukowane w Świdniku.
  • Spółka współpracuje z blisko 1300 firmami. Ponad 900 z nich to polskie przedsiębiorstwa. Prawie 230 dostawców PZL-Świdnik jest bezpośrednio zaangażowanych w produkcję śmigłowców.
  • PZL-Świdnik jest dziś uznanym na świecie centrum doskonałości, specjalizującym się w wytwarzaniu kompozytowych struktur lotniczych oraz największym i najnowocześniejszym producentem materiałów kompozytowych w Polsce. Spółka to także kluczowy dostawca struktur lotniczych dla wielu wiodących producentów na świecie (np. EADS SOGERMA, BELL, GKN, AIRBUS, LATECOERE).
  • W latach 2011-2014 spółka PZL-Świdnik przeznaczyła prawie 37 mln zł na badania i rozwój, współpracując z kilkunastoma uczelniami i instytutami naukowymi w Polsce.

pzl

 

ZOBACZ TAKŻE

GALERIA ZDJĘĆ

FILM PROMOCYJNY

FORMULARZ KONTAKTOWYKONTAKT

Biuro Obsługi Inwestora

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 15

21-047 Świdnik

TELEFON: 81 751 76 63

FAX: 81 751 76 08

EMAIL: info@invest.swidnik.pl

WWW: http://www.invest.swidnik.pl