Regionalny Park Przemysłowy Świdnik

RPP Świdnik od strony wschodniej graniczy z PZL-Świdnik, a od północy z Portem Lotniczym Lublin. Położony jest 3 km od SAG (dojazd drogą wojewódzką 822). Park przemysłowy został utworzony w 2005 roku w wyniku restrukturyzacji PZL Świdnik. Obejmuje teren o powierzchni ok. 50 ha. Udziałowcami RPP są: PZL-Świdnik (większościowy), Gmina Miejska Świdnik i Starostwo Powiatowe w Świdniku.

40-firm-swidnik

  • Na terenie parku przemysłowego znajdują się: obiekty produkcyjne, pomocnicze, biurowe, magazynowe i tereny przeznaczone na składowiska lub budowę nowych obiektów produkcyjnych. Swoje siedziby w RPP mają przedsiębiorstwa różnych branż. Wiele z nich prowadzi działalność innowacyjną.
  • Obecnie na obszarze parku funkcjonuje 41 firm, zatrudniających około 1000 pracowników.
  • W 2012 roku RPP zakończył realizację projektu „Zapewnienie rozwoju innowacji poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury oraz stworzenie bazy dla klastra producentów lotniczych i centrów badawczo-rozwojowych w Regionalnym Parku Przemysłowym Świdnik”. W jego ramach powstała infrastruktura techniczna, wodna, kanalizacyjna, drogowa, wykonano termomodernizację budynku biurowego oraz wybudowano i wyposażono budynek wielofunkcyjny. Powstały przeznaczone do wynajmu klimatyzowane
    pomieszczenia biurowe, wyposażone w sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie typu CAD/CAM/CAE: CATIA, NX Unigraphics, AutoCAD, drukarki 3D, skaner 3D.

przedsiebiorstwa-w-swidniku

ZOBACZ TAKŻE

GALERIA ZDJĘĆ

FILM PROMOCYJNY

FORMULARZ KONTAKTOWYKONTAKT

Biuro Obsługi Inwestora

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 15

21-047 Świdnik

TELEFON: 81 751 76 63

FAX: 81 751 76 08

EMAIL: info@invest.swidnik.pl

WWW: http://www.invest.swidnik.pl